За незалежність судової влади слід боротися, – Смирнов

Снимок экрана 2021-03-01 в 12.28.35

"Питаннями судової реформи ми починаємо свій день, і свій день закінчуємо. Це та реформа, яка почалась 30 років тому, і до сих пір триває. Реформа, яка не має ані початку, ані кінця. Ми — за реформу заради результату. Ми — проти реформи заради реформ, заради зміни назв. Ми — за якісні, комплексні, інституційні зміни", — заявив 1 березня заступник керівника Офісу Президента України Андрій Смирнов на Всеукраїнському форумі "Україна 30. Розвиток правосуддя", — передає Резонанс.

Об этом сообщает ТОП СМИ

Він зазначив про готовність "до діалогу з усіма партнерами" за умови, що "розуміння судової реформи має бути, хоч приблизно, однаковим у всіх сторін цього процесу".

За його словами, наразі "кожне більш-менш резонансне рішення суду закінчується ходою або акціями біля Офісу Президента". " Ми і до цього ставимось нормально. Таке життя, така комунікація з суспільством", — зауважив Смирнов, і закликав суддів пояснювати мотиви ухвалення рішень "через доступні джерела інформації".

ЯК НАВЕСТИ ЛАД У СУДОВІЙ СИСТЕМІ?!

"Судовий процес у розумінні громадянина, який не звертається до суду, не є учасником судового процесу — це видовище. Де людина на рівні емоцій сприймає результат у вигляді рішення суду. Подобається чи ні. У цивілізованій країні рішення суду поважають. У нашій країні, на жаль, ні. І це велика проблема — проблема номер один", — акцентував заступник керівника ОПУ.

Другою проблемою Смирнов назвав відсутність в Україні єдиної правозастосовчої практики."Будь-який процесуальний документ має 150 тис способів прийняття різних варіацій судових рішень", — наголосив правник. Він додав, що "в країні, де 30 років гвалтується законодавство, правової визначеності немає. І на цьому треба робити акцент законотворцю — Верховній Раді України".

Також Смирнов вказав на відсутність чітких правил гри для суспільства і для суддів. "Від такої ситуації страждають буквально усі — громадянин, який ображений рішенням суду, сторона процесу, яка ображена тим, що не виграла цей спір, активісти, які вважають, що ВРП мусить прийняти певне дисциплінарне стягнення", — зауважив юрист.

Крім цього заступник глави ОПУ підкреслив: "За незалежність судової влади слід боротися. Але ця незалежність має бути і від влади, і від правоохоронних органів, і від бізнесу, і від громадських активістів. Залежність має бути лише від одного — здорового глузду".

БОРОТЬБУ З КОРУПЦІЙНИМИ РИЗИКАМИ В СУДОВІЙ СИСТЕМІ НЕОБХІДНО ПОСИЛЮВАТИ, АЛЕ НЕ ШЛЯХОМ ВПРОВАДЖЕННЯ ПРОЦЕДУР, ЯКІ ПОРУШУЮТЬ ГАРАНТІЇ НЕЗАЛЕЖНОСТІ СУДДІВ

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram


Джерело статті: “https://resonance.ua/za-nezalezhnist-sudovoi-vladi-slid-bo/”

Поделитесь, и будет Вам счастье!

ТОП 24

Copyright © 2008-2021. 62 канал Донецк - Новости Аналитика Соцопросы

Данный сайт работает как социальный блог, открытая социальная площадка где каждый может опубликовать свои материалы, многие материалы приходят на почту и публикуются администрацией сайта после модерации. В связи с эти возможны некорректное отображение источника текста или графики, если Ваши авторские права или права на торговую марку (товарный знак) нарушены, просим извинения, указывайте о данных нарушениях нам на почту E-mail: [email protected] и мы немедленно исправим это недоразумение. Спасибо.

Scroll to Top