Суд підтвердив, що українська поліція законно припинила розслідування у справі, де фігурував Байден

Шокін був генпрокурором України з лютого 2015 року до квітня 2016-го

Суд в Україні не задовольнив скарги колишнього генерального прокурора України Віктора Шокіна на дізнавача поліції, який закрив кримінальне провадження про тиск президента США Джо Байдена на Шокіна у вересні 2020 року. Про це повідомили в Міністерстві внутрішніх справ України 26 лютого.

Об этом сообщает ЗРОБИТИ

"Кримінальне провадження №62020000000000236 було закрито 23 вересня 2020 року (а це ще за кілька місяців до проведення виборів президента США) у зв’язку з відсутністю складу злочину. Із цим рішенням не погодилися заявник Віктор Шокін і його адвокати. Вони звернулися зі скаргою на дізнавача поліції в суд. Детально ознайомившись із матеріалами провадження, 25 лютого 2021 року суд виніс свій вердикт: у задоволенні скарги відмовити (справа №757/42457/20-К)", – пояснили у МВС.

У міністерстві підкреслили, що поліція закрила справу на законних підставах.

Шокін був генпрокурором України з лютого 2015 року до квітня 2016-го. З 2017 року він намагається відновитися на посаді, стверджуючи, що його звільнення було незаконним і що за законом "у нього ще два роки й чотири місяці повноважень".

Шокін стверджує, що Байден намагався "згорнути" розслідування кримінальних проваджень за фактами протиправної діяльності осіб, пов’язаних з українською компанією Burisma. Він також підозрює колишнього віцепрезидента США у причетності до замаху на нього: у вересні 2019 року Шокіна шпиталізували після двох зупинок серця; його діагноз – "отруєння ртуттю", говорив лікар віденської клініки Rudolfinerhaus Микола Корпан.

У січні 2018 року Байден розповів, що в обмін на кредитні гарантії від США у розмірі $1 млрд він вимагав від президента і прем’єра України звільнити генпрокурора Шокіна. "І той сучий син був звільнений, на його місце поставили того, кому на той час довіряли", – зазначив колишній віцепрезидент США. Шокін відповів, що заява Байдена вчергове підтвердила, що його звільнення відбулося незаконно і під зовнішнім тиском на керівництво України.

27 лютого 2020 року адвокат Шокіна Олександр Телешецький повідомив, що Державне бюро розслідувань України відкрило кримінальне провадження про можливий тиск на Шокіна з боку Байдена.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/sud-pidtverdiv-shcho-ukrajinska-politsija-zakonno-pripinila-rozsliduvannja-u-spravi-de-figuruvav-bajden-1541621.html”

Поделитесь, и будет Вам счастье!

ТОП 24

Copyright © 2008-2021. 62 канал Донецк - Новости Аналитика Соцопросы

Данный сайт работает как социальный блог, открытая социальная площадка где каждый может опубликовать свои материалы, многие материалы приходят на почту и публикуются администрацией сайта после модерации. В связи с эти возможны некорректное отображение источника текста или графики, если Ваши авторские права или права на торговую марку (товарный знак) нарушены, просим извинения, указывайте о данных нарушениях нам на почту E-mail: [email protected] и мы немедленно исправим это недоразумение. Спасибо.

Scroll to Top