Одна історія. Чому самураї вважали за честь зробити харакіріСамураї — аналог європейських лицарів, які складали присягу на вірність своєму панові та відігравали одну з головних ролей в японському суспільстві. Об этом сообщает today-boss.in.ua со ссылкой на СМИ.


Назва самурай походить від слова saberu, що означає "слуга". Іншими словами, самурай – це воїн-слуга. Самураї вважали себе охоронцями свого пана і мали за честь прислужувати йому в повсякденному житті.

Самурайство зародилося в результаті реформ Тайка в VII столітті. Метою реформ було побудувати в Японії централізовану монархічну державу на чолі з імператором та на основі примату закону і державної власності за зразком сусідньої китайської імперії династії Тан. Проте фактична поява самурайства припадає на кінець VIII століття – період правління імператора Камму. Самураї з’явилися в епоху Хейан з метою підпорядкування місцевих жителів в регіоні Тохоку в північній частині острова Хонсю.

Японський самурай

Соціально-політичний статус та ідеологія самураїв формувались протягом декількох століть. Остаточно їх правила поведінки на службі та в повсякденному житті затвердилися в бусідо – кодексі самураїв, який дослівно означає "шлях воїна". Бусідо об’єднував у собі три ідеологічні напрямки: буддизм, синтоїзм та конфуціанство. Неписаний і негласний кодекс прославляв скромність, вірність, майстерне володіння бойовими мистецтвами і честь до самої смерті. Правила також закликали самурая до героїчної відваги, лютого захисту сімейної гордості і безмежної відданості панові.

Найвищою чеснотою самурая, подвигом і проявом особистого героїзму вважалася готовність зробити харакірі — самогубства шляхом розпорювання живота.

Що було підставами для смертельного ритуалу – дивіться у програмі.Джерело статті: “http://24tv.ua/odna_istoriya_chomu_samurayi_vvazhali_za_chest_zrobiti_harakiri_n935099”

Поделитесь, и будет Вам счастье!

ТОП 24

Copyright © 2008-2018. 62 канал Донецк - Новости Аналитика Соцопросы

Данный сайт работает как социальный блог, открытая социальная площадка где каждый может опубликовать свои материалы, многие материалы приходят на почту и публикуются администрацией сайта после модерации. В связи с эти возможны некорректное отображение источника текста или графики, если Ваши авторские права или права на торговую марку (товарный знак) нарушены, просим извинения, указывайте о данных нарушениях нам на почту E-mail: [email protected] и мы немедленно исправим это недоразумение. Спасибо.

Scroll to Top