Генпрокуратура покаже рішення про відмову видачі Грузії Саакашвілі

п’ятниця, 2 березня, 2018, 13:37 ПодіїГенпрокуратура покаже рішення про відмову видачі Грузії Саакашвілі

Міхеіл Саакашвілі. Фото: Микола Тис/ZIK
Міхеіл Саакашвілі. Фото: Микола Тис/ZIK


Касаційний адмінсуд у складі Верховного суду задовольнив клопотання адвокатів екс-голови Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі про витребування у Гепрокуратури рішення від 2015 року про відмову у видачі його до Грузії. Об этом сообщает obozrevay.in.ua со ссылкой на СМИ.


Відповідне клопотання було задоволено у справі касації на рішення Апеляційного суду з питання отримання Саакашвілі статусу особи, яка потребує додаткового захисту, передає Укрінформ.


«Клопотання позивача про витребування доказів задовольнити. Витребувати у Генеральної прокуратури України належним чином засвідчену копію рішення Генпрокуратури від 31 березня 2015 року про відмову у видачі Саакашвілі до Грузії», – сказала головуюча суддя Раїса Ханова.


Як повідомив адвокат Руслан Чорнолуцький, у позові захисники Саакашвілі посилаються на цей документ, вказуючи про те, що коли комісія з питань громадянства приймала рішення щодо позбавлення громадянства Саакашвілі, вказала, що той увів в оману державу.


«Комісія зазначила, що в 2015 році держава не знала про те, що проти Саакашвілі у Грузії є якісь справи і він перебуває під так званим судом та слідством. Але хочу зазначити, що офіційно Генпрокуратура рішенням від 31 березня 2015 року відмовила Грузії в екстрадиції, тим самим визнала те, що держава знала про такі переслідування», – сказав він.


Крім того, суд задовольнив клопотання адвокатів Саакашвілі про витребування в Адміністрації Президента матеріалів, які стали підставою для видання указів Президента щодо прийняття до громадянства Саакашвілі та щодо припинення громадянства екс-голови Одеської ОДА.


Чорнолуцький просив витребувати ці документи і долучити до справи як доказ.


Водночас суд не задовольнив клопотання про перехід від спрощеного до загального провадження у справі.


Нагадаємо, 12 лютого лідера «Руху лівих сил», екс-президента Грузії й екс-голову Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі затримали у київському ресторані. Згодом у Державній прикордонній службі повідомили, що видворили Саакашвілі з території України, а польські прикордонники підтвердили, що прийняли його за процедурою реадмісії.


Того ж дня телефоном із Варшави Саакашвілі пообіцяв «знайти легальний спосіб повернутися до України».


У Генпрокуратурі повідомили, що розслідування справ щодо лідера партії «Рух нових сил» триватиме попри його видворення з України.


Як повідомлялося, 22 вересня Мостиський районний суд Львівської області визнав винним у незаконному перетині держкордону.


1 листопада 2017 року Міграційна служба відмовила Саакашвілі у статусі біженця в Україні.


Пізніше Окружний адмінсуд Києва визнав законним рішення ДМС.


Зазначимо, що в Україні Саакашвілі звинувачують також у фінансуванні за гроші соратників екс-президента Віктора Януковича, зокрема Сергія Курченка, акцій протесту для захоплення державної влади.
Джерело статті: “http://zik.ua/news/2018/03/02/genprokuratura_pokazhe_rishennya_pro_vidmovu_vydachi_gruzii_saakashvili_1277387”

Поделитесь, и будет Вам счастье!

ТОП 24

Copyright © 2008-2018. 62 канал Донецк - Новости Аналитика Соцопросы

Данный сайт работает как социальный блог, открытая социальная площадка где каждый может опубликовать свои материалы, многие материалы приходят на почту и публикуются администрацией сайта после модерации. В связи с эти возможны некорректное отображение источника текста или графики, если Ваши авторские права или права на торговую марку (товарный знак) нарушены, просим извинения, указывайте о данных нарушениях нам на почту E-mail: [email protected] и мы немедленно исправим это недоразумение. Спасибо.

Scroll to Top