«РІВНЕГАЗ» ПРОТИЗАКОННО ПРИХОВУЄ ДОХОДИ СВОГО КЕРІВНИКА ПЕТРА ДУБАСА

Журналіст інформаційно-аналітичного порталу «Четверта влада» звернувся з позовом до окружного адміністративного суду з проханнями зобов`язати ПАТ «Рівнегаз» надати копію декларації про доходи його голови правління Петра Дубаса.

Петро Дубас є, окрім цього, депутатом Рівненської обласної ради і зобов`язаний подавати декларацію про доходи щороку за місцем роботи. Про це повідомляє Юрій Горбач, Рівненське агентство журналістських розслідувань спеціально для CorruptUA.org.

Відповідний запит зареєстрований у Рівненському окружному адміністративному суді наприкінці серпня.

Ще в травні 2015 року журналіст порталу «Четверта влада» звернувся до ПАТ «Рівнегаз» із запитом щодо доступу до публічної інформації з проханням надати електронну копію декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2014 рік депутата Рівненської обласної ради, голови правління ПАТ «Рівнегаз» Петра Дубаса.

У відповідь журналіст отримав листа, в якому компанія відмовила у наданні документу, мотивуючи це тим, що він містить відомості, які, згідно закону, не підлягають оприлюдненню, а саме: інформація щодо реєстраційного номера облікової картки платника податків, місця проживання та реєстрації декларанта, місцезнаходження об’єктів, які наводяться в декларації.

Відмова ПАТ Рівнегаз

З такою відмовою журналісти і юристи не погоджуються.

Так, медіа-юристкаІнституту розвитку регіональної преси Людмила Опришко зазначає, що згідно із Законом України «Про доступ до публічної інформації» «не належать до інформації з обмеженим доступом відомості, зазначені у декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, крім відомостей, зазначених в абзаці другому частини другої статті 12 цього Закону».

Тобто із відомостей, зазначених у деклараціях, не підлягає оприлюдненню лише незначна частина відомостей, а саме:

– реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта громадянина України,
– реєстрація місця проживання,
– дата народження декларанта,
– місцезнаходження об’єктів, які наводяться в декларації.

– Всі інші відомості є відкритими і підлягають наданню на запити, – переконана медіа-юристка.

В свою чергу Закон України «Про доступ до публічної інформації» встановлює правило, відповідно до якого «обмеженню доступу підлягає інформація, а не документ. Якщо документ містить інформацію з обмеженим доступом, для ознайомлення надається інформація, доступ до якої необмежений».

– Зважаючи на це, відповідач має обов’язок надавати копію декларації пана Дубаса, закривши в ній лише вищенаведені відомості, які не підлягають оприлюдненню. Але, незважаючи на це, він повністю відмовив у задоволенні запиту, що є порушенням права на доступ до суспільно-важливої інформації, – додає Людмила Опришко.

Тож журналісти подали позов до адміністративного суду аби таки отримати запитуваний документ.

Окрім цього, журналісти надіслали інформаційні запити стосовно отримання копій декларацій про доходи й інших депутатів Рівненської обласної ради. Отримали наразі лише 24 документи, аналіз яких буде оприлюднено згодом.

ОРД

Поделитесь, и будет Вам счастье!

ТОП 24

Copyright © 2008-2018. 62 канал Донецк - Новости Аналитика Соцопросы

Данный сайт работает как социальный блог, открытая социальная площадка где каждый может опубликовать свои материалы, многие материалы приходят на почту и публикуются администрацией сайта после модерации. В связи с эти возможны некорректное отображение источника текста или графики, если Ваши авторские права или права на торговую марку (товарный знак) нарушены, просим извинения, указывайте о данных нарушениях нам на почту E-mail: [email protected] и мы немедленно исправим это недоразумение. Спасибо.

Scroll to Top